Report XC UH

18.10.2014 22:38

Včerejší sobota opět nabídla několik kvalitních a zajímavých závodů, a tak se i náš tým rozdělil podle toho "komu co sedí". Většina týmu se vydala na cross country do Uherského Hradiště, kde jsme byli velmi úspěšní. V kategorii elite startovali 4 naši borci. Na velké pódium se probojovali Pavel Žák a Tom Petříček. Pavel skončil celkově druhý, když nestačil pouze na Jiřího Hradila (Force KCK Zlín), který jel včera neskutečné tempo. Pavel si počkal na třetího Martina Hamana a v předposledním kole se od něj odpoutal. Čtvrté místo vybojoval Tom Petříček, když si po celý závod udržoval svou pozici a kontroloval ji až do cíle. I on tak získal skalp loňského vítěze, který dokončil 5. Za první desítkou skončili Marek Krejčíř a Jirka Nehoda. V kategorii Muži Hoby nastoupil Tom Navrátil a vyjel si 3. místo, když na druhého ztratil hodně a před čtvrtým měl náskok ještě víc. Druhým závodem dne byla Valašská 50 ve Vsetíně, kterou zvolil Radim Barták. Těžká Valaššká trať Radimovi sedí a vybojoval celkově 5. místo a nepopulární 4. v kategorii nad 30 let. Vítězem se stal Karel Hartl (Kellys Bike Ranch). Radim byl s tímto výsledkem spokojený, i když v první polovině závodu bojoval ještě o 2. místo. Posledním závodem, kde se představili naši borci byla Beskydská sedmička - mistrovství republiky v horském maratonu. Běžecký a pěší závod napříč Beskydami v délce 95 km. Zde se představili Richard Petlach s kolegyní v kategorii mix a Ondra Bucňák s kamarádem, kteří závod úpěšně dokončili za rovných 24 hodin! Víkend byl pro BTM tedy opět velmi úspěšný: 1x 2. místo, 1x 3. místo a 2x 4. místo! Příští týden nás budete moci podpořit pravděpodobně v Novém městě na závodě seriálu KPŽ