CMT Okolo Zlína

18.10.2014 22:42

Tentokrát neděle a sice 5.10.2014 přinesla další z řady regionálních závodů, na kterém jsme nemohli chybět. Sérii cyklomaraton tradičně uzavírá Okolo Zlína. Po delší době jsme se zase ukázali na startu ve větším počtu a sice 7 jezdců. Favority na stupně vítězů byli Pavel Žák a Radim Barták.
Závod míří od Zlína na jih, profilově je docela náročný, neustále nahoru a dolů a opět bylo bláto. Po startu se naši borci pohybovali v balíku dle očekávání, Pavel s Radimem tvrdili muziku na čele a ostatní se zařadili do skupin dle jejich aktuální formy. Pavel se neustále pohyboval na čele v první skupině, která se postupně redukovala až na 4 nejlepší jezdce. Pavel testoval nové kolo - fulla od Giantu a byl s jízdou spokojený, v prudkých stoupáních se cítil dobře a rozhodně neztrácel a v kamenitých sjezdech šetřil více energie než na hardtailu. Čtveřice se pohromadě dostala až k poslednímu sjezdu po sjezdovce, kde byl nejrychlejší Tvrdík (Nilfisk Alto), na Pavla bohužel zůstala až 4. bramborová příčka necelou vteřinu za Ondrou Fojtíkem. Bohužel cíl je ve Zlíně pod kopcem a dojezd není zrovna 2x bezpečný, což Pavlovi nesvědčilo, přesto dosáhl dalšího dobrého výsledku. Bárt dokončil na 14. místě absolutně a to mu stačilo na bronzovou medaili v kategorii nad 30 let. Radim byl spokojený, zajel svůj obvyklý standard a přidal si letos 4. pódiové umístění do sbírky. Výsledky dalších borců již kvalitou připomínaly podzimní počasí - Marek Krejčíř 62., Tom Navrátil 68., Mirek Urbánek 109., Ondra Bucňák 202. a Pepa Strelec 237. Celkově tedy 2 bedny a týmová spokojenost. Příští týden pravděpodobně Soběšická mulda, pokud nebudou padat trakaře.